LISTOPAD: Samet
Sovovy mlýny
Slavíme-li Století Medy Mládkové, nelze opomenout příběh vzniku Musea Kampa, který připomíná scénář seriálu na pokračování. Symbolizuje ho neústupnost Medy Mládkové v období politických tahanic 90. let. O tom, jak se museum stavělo a o boji o skleněnou kostku přijde vyprávět umělec Marián Karel.
Samet
Letos uplyne 30 let od Sametové revoluce. Museum Kampa proto bude od dubna společně s veřejností k sobě sešívat kousky sametu, do kterého se v neděli 17. listopadu zabalí židle Magdaleny Jetelové. Dílo, které je dnes již poznávacím znamením Musea Kampa, má silný příběh – její rozkročenost značí rozkolísanost začátku 80. let a vrtkavost společnosti. Sama autorka v roce 1985 emigrovala.
Neděle 17. 11. 2019
Listopadový uragán u Mládků
Bohumil Hrabal pobýval v domě Mládkových stejně jako jiné významné osobnosti. Nejen na jeho kontroverzní návštěvy a vztah s paní Medou zavzpomíná Jakub Češka, který napsal knihu Bohumil Hrabal – autor v množném čísle.
Objektivem STB
Ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů budeme společně mapovat fotografie umělců, za kterými Meda Mládková jezdila během totality. Život tehdejších perzekuovaných umělců tak uvidíme skrze foto objektiv tajné státní bezpečnosti. Večeru se budou účastnit i někteří aktéři z fotografií. Museum pracovalo na získání doposud neveřejných materiálů státní bezpečnosti, jež Medu Mládkovou považovala za možnou agentku.