Workshop Státní symboly a propaganda s Václavem Hájkem

Grafický design ve službách politiky a propagandy (nacistická, komunistická), revoluční plakáty a vizuální reprezentace státu. Prozkoumáme design státotvorných dokumentů (ústavy, listiny, deklarace) a významy národních symbolů.

90 – 120 min, workshop pro veřejnost

Lektor: Václav Hájek

PhDr. Václav Hájek, Ph.D. je historik umění, učitel dějin umění a teorií vizuální kultury, publicista, příležitostný výtvarník. Vyučuje na Fakultě humanitních studií UK, zabývá se vztahy výtvarného umění a masové vizuální kultury. Tuto problematiku rozebírá třeba ve své knize Jak rozpoznat odpadkový koš (Labyrint, 2012) či v publikaci Neony a světla reklam (s Evou Bendovou; Paseka, 2018). V roce 2022 vydal sbírku esejí Na hraně všednosti. Občas píše absurdní dadaistické hry a básničky.

Termín: 17. listopad od 14:00 do 16:00

Vstupenky na GoOut.

Grafický design na ZČU v Plzni / prezentace školy

Kurátorská komentovaná prohlídka výstavy Ludmily Seefried Matějkové / Přede dveřmi