Identita: Příběh českého grafického designu – doprovodné programy pro školy

Prozkoumejte s žáky vizuální rovinu naši národní identity!

K výstavě Identita: Příběh českého grafického designu nabízíme bohatý doprovodný program, který najdete přehledně ZDE, na stránkách Projektu Identita.

Pro Vás a Vaše studenty nabízíme jako vždy komentované prohlídky výstavy, které žákům srozumitelně přetlumočí poselství výstavy, ale také také řadu workshopů s našimi i externími lektory, kde si sami ohledají a v praxi vyzkouší různé možnosti vizuální komunikace.

Grafický design nás obklopuje na veřejnosti i v soukromí, doslova nás provází životem a ovlivňuje řadu našich rozhodnutí. Má celou škálu podob: od státní vlajky či ručně psané ústavy, přes bankovky a plakáty všeho druhu, informační tabule, turistickou značku v lese až po knížku, kterou si po výletě přečteme v klidu doma. Dobře vyvedený plakát nebo reklama dokáže určit, jak budeme trávit svůj volný čas nebo co budeme nosit na sobě. Grafický design tvoří nejen identitu státu, národa, ale i identitu nás samotných. A nástroje a strategie, jakými to činí Vám společně s lektory výstava identita představí.

Naslouchání Olgy Karlíkové

online workshop pro menší i větší děti