Husí hody s Husou na Kampě – k výročí úmrtí Mikuláše Medka

U příležitosti 50 let, které v srpnu uplynou od úmrtí jedné z nejvýraznějších malířských osobností 20. století, Mikuláše Medka, vás zveme na “Husí hody u Medků”.  Toto setkání přátel pořádala rodina jednou za čas ve svém bytě na Janáčkově nábřeží, v blízkosti Kampy. Jedla se pečená husa s knedlíkem a se zelím, povídalo se, pilo a kouřilo celý den až do noci. Scházeli se zde malíři, spisovatelé i hudebníci, bavili se o všem možném od umění po politiku. Když došla husa i alkohol, bylo potřeba přesunout se do okolních podniků, kde akce pokračovala. Oblíbených míst, kde se společnost potkávala, bylo v okolí Kampy několik. Dovolte nám pozvat vás na procházku po těchto místech, jako vzpomínku na doby, kdy se u Medků konaly husí hody a na návštěvu přicházely různé známé i méně známé osobnosti šedesátých let.

Místy a příběhy s nimi spjatými vás provede Medkova dcera, PhDr. Eva Kosáková. Sraz účastníků na nádvoří Musea Kampa.

Vstupenky k dostání na GoOut (zde) nebo na pokladně Musea Kampa.

LÉTO PRO DĚTI 2024

15. – 19. 7. a 12. – 16. 8.

Komentovaná prohlídka výstavy Od linií k hmotě s Vojtěchem Kovaříkem