KaŽDý MůŽE být umĚLCEm

Výstava obrazů, které namalovali lidé s mentálním postižením

Každý může být umělcem je mezinárodní výtvarná soutěž, kterou pořádá pražský Domov Sulická pro osoby s mentálním postižením s cílem zviditelnit jejich umění.

„Jsme opravdu ohromeni, že se sešel téměř dvojnásobek loňského počtu děl, a navíc máme účastníky ze zahraničí. Těšíme se, že umělců a obrazů stále přibývá, i proto, že arteterapie je efektivní terapeutická metoda a, jak soutěž dokazuje, s krásnými výsledky. Zatím se soutěže účastní zejména zařízení a školy, ale snažíme se, aby se více zapojili také lidé s mentálním postižením, kteří žijí se svými rodinami,“ říká ředitelka Domova Sulická Lenka Kohoutová a dodává: „Jde o ojedinělý projekt, do kterého zapojujeme lidi s mentálním postižením z celé ČR a díky účasti autorů ze Slovenska začínáme být i mezinárodní.“

Na unikátní výstavě můžete obdivovat 192 obrazů, které vytvořili soutěžící s různou formou mentálního postižení z celé republiky, a 5 umělců ze Slovenska. Zapojilo se 37 domovů a škol, nejmladšímu účastníkovi je 5 a nejstaršímu 83 let.

Téma: PŘÍRODA MÝMA OČIMA

1. 10. 2024 od 18.00 hodin

Charitativní on-line aukce obrazů na portále Livebid.cz

Letos již potřetí je možné zakoupit některé z vystavených obrazů. Celá částka, za kterou se obraz vydraží, půjde na podporu autora obrazu. Zakoupením obrazu tedy podpoříte daného umělce a motivujete jej k další tvorbě.

V katalogu aukčního portálu Livebid.cz si již nyní můžete prohlížet téměř 170 obrazů.

Konec podávání limitů do aukce je 7. 10. 2024 v 17. hodin.

Vyvolávací ceny začínají již na 100 Kč.

Partneři:

Záštitu poskytlo Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Praha, ÚMČ Praha 1 a ÚMČ Praha 4. Grafické zpracování letáků a vizuálů je dílem Frank ateliér. Právní služby nám zdarma poskytla právní kancelář ARROWS. Velmi si vážíme podpory Nadace Jana a Medy Mládkových – Musea Kampa, díky které můžeme obrazy našich umělců vystavovat právě zde.

Mediálním partnerem je Rádio Impuls, sponzorem cen pro vítězné autory je společnost TZMO Czech, značka SENI. Partnerem 4. ročníku Každý může být umělcem je nadace Pyszko Foundation.

Všem partnerům děkujeme! Bez nich by projekt nebyl takový, jaký je!